foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

Miłosz Żak, uczeń klasy drugiej o profilu matematyczno - fizycznym, zakwalifikował się do zawodów ogólnopolskich (III stopnia) XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, które odbędą się w dniach 3 – 6 kwietnia 2019 roku w Konstancinie i w Warszawie.

 

W ramach zawodów I stopnia olimpiady Miłosz napisał pracę dotyczącą gatunku literackiego w kontekście repertuaru gatunkowego oraz prądów filozoficznych i estetycznych epoki, a egzemplifikacji tego zagadnienia dokonał na podstawie modernistycznego tekstu Fałszerze A. Gide i postmodernistycznego Mistrz i Małgorzata M. Bułhakowa. Esej, zredagowany przez Miłosza pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Dariusza Synowca, został oceniony przez Komitet Okręgowy zawodów II stopnia Olimpiady Literatury i Języka Polskiego maksymalną ilością 60 punktów. Miłosz równie dobrze zaprezentował się w etapie ustnym okręgowych eliminacji i został rekomendowany do finału ogólnopolskich eliminacji. Godny uwagi jest fakt, że Miłosz jest uczniem klasy drugiej, więc przygotowując się do OLiJP musiał w trybie indywidualnym opanować materiał historycznoliteracki dotyczący epok pozytywizmu, modernizmu, dwudziestolecia międzywojennego i literatury współczesnej.

- Uczeń prezentuje postawę badawczą, zdolności analityczne, umiejętność dostrzegania kontekstów interpretacyjnych i inklinacje komparatystyczne, które są niezwykle istotne na tym etapie olimpiady oraz przyszłych studiów humanistycznych – mówi o Miłoszu jego nauczyciel języka polskiego, Dariusz Synowiec.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.