foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

Styczeń, luty i marzec to dla wielu uczniów „Chreptowicza” miesiące szczególnie ważne. W tym czasie bowiem odbywają się, głównie w Kielcach i w Krakowie, etapy okręgowe wszystkich ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. A w tym roku z Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza zakwalifikowanych do nich zostało aż kilkadziesiąt osób. Tak liczna reprezentacja ostrowieckiego „Chreptowicza” będzie walczyć o olimpijskie laury.

 

 Niewątpliwie wielki sukces odniósł Miłosz Żak, uczeń drugiej klasy matematyczno-fizycznej, którego pracę z literatury ocenił Komitet XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego etapu okręgowego na maksymalną ilość punktów. Miłosz otrzymał najwyższą punktację za pracę na temat: Gatunek literacki w kontekście repertuaru gatunkowego oraz prądów filozoficznych i estetycznych epoki. Teraz przed uczniem kolejne eliminacje w Kielcach, do których przygotowuje się pod kierunkiem swojego nauczyciela języka polskiego pana Dariusza Synowca.

W trakcie przygotowań do drugiego etapu olimpiady jest także Aleksander Kowalczuk. Podopieczny pani Elizy Wójcik, nauczycielki języka rosyjskiego, wkrótce będzie walczył w Krakowie w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego.

Z olimpijskimi zadaniami w Krakowie już zmierzyła się Julia Majewska. Uczennica drugiej klasy biologiczno-chemicznej prezentowała swą wiedzę i umiejętności w Olimpiadzie Literatury Języka Francuskiego. Podopieczna nauczycielki pani Edyty Kaptur, oczekując obecnie na wyniki, przygotowuje się pod jej kierunkiem do centralnego szczebla eliminacji.

Na wyniki z etapu okręgowego XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej czeka też aż 9 uczniów pana Wojciecha Studzieżby, nauczyciela fizyki. Marek Dzik, Jakub Cichocki, Maciej Gajda, Seweryn Żelazowski, Jakub Ożóg, Antoni Gałucha, Paweł Dymara, Maciej Zieja i Kacper Cichoński w budynku Politechniki Świętokrzyskiej rozwiązywali indywidualnie zadania optymalizacyjne oraz zadania ze statystyki, dynamiki, termodynamiki, układu ciał i wytrzymałości. Obecnie przygotowują się do eliminacji centralnych, które odbywać się będą w Warszawie.

Do II etapu Olimpiady Cyfrowej zakwalifikowanych zostało pięciu (spośród 2584 uczestników w całym kraju) podopiecznych pana Piotra Pobiegi, wicedyrektora i nauczyciela informatyki: Marek Dzik i Damian Ryczkowski z trzeciej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej oraz z drugiej klasy o tym samym profilu Maciej Rybiński, Konrad Wojda i Julia Szałapska. Ich zadaniem na drugim etapie eliminacji jest przygotowanie projektu zbiórki funduszy na określony przez uczestnika cel w formie kampanii internetowej.

Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowali się również uczniowie nauczycielki biologii, pani Joanny Żelaznej – Żak: Izabela Wiśniewska, Matylda Tracz i Maciej Milcarz (wszyscy z trzeciej klasy biologiczno-chemicznej).

Z kolei na wyniki z etapu rejonowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki oczekują podopieczni pani Doroty Drzazgi i pani Edyty Pobiegi, nauczycielek uczących w LO Nr II matematyki. W etapie rejonowym tej olimpiady, który odbył się w Pińczowie, wzięło udział aż 13 zakwalifikowanych uczniów z klas o profilu matematyczno-fizycznym i matematyczno-geograficznym: Jakub Cichocki, Paweł Dymara, Marek Dzik, Maciej Gajda, Antoni Gałucha, Jagoda Lichota, Andrzej Olszewski, Damian Raczyński, Katarzyna Stojek, Bartłomiej Szymczyk, Jakub Walesic, Maciej Zieja, Seweryn Żelazowski.

Eliminacje olimpijskie mają już za sobą Marta Fryze (z 1 klasy matematyczno-fizycznej) i Jan Szklanowski (z 3 klasy humanistyczno-lingwistycznej), którzy pod kierunkiem nauczyciela historii, pani Doroty Jandy przygotowywali się do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej.

Kacper Artykiewicz zaś, uczeń trzeciej klasy biologiczno-chemicznej, w etapie rejonowym XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zajął 2.miejsce. Podopiecznego pani Małgorzaty Słowik, nauczycielki biologii, dzielił tylko jeden punkt od zdobycia pierwszego miejsca.

 Najbliższe miesiące pokażą, ilu uczniów z „Chreptowicza” w tym roku sięgnie po laury olimpiad najwyższego szczebla. Obecnie już sam fakt, iż w trakcie przygotowań do kolejnych etapów wielu olimpiad jest tak duża grupa młodzieży, plasuje „Chreptowicza” wśród szkół, które można nazwać kuźnią olimpijczyków.

- Jesteśmy dumni, że nasza szkoła słynie z sukcesów zdolnej młodzieży – mówi dyrektor LO Nr II Sławomir Miszczuk. - Wysoka jakość kształcenia ma swe odzwierciedlenie w ogólnopolskich rankingach edukacyjnych, w których nasze liceum zajmuje czołową pozycję w kraju i jest liderem w województwie. Tę wysoką pozycję zawdzięcza bardzo dobrym wynikom maturalnym oraz sukcesom zdobywanym w olimpiadach przedmiotowych centralnego szczebla.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.