foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Jak każdego roku, tak i w tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza zaprezentowali najwyższy poziom matematycznej wiedzy w najtrudniejszej kategorii A (Maraton organizowany jest w trzech zróżnicowanych poziomem wiedzy i umiejętności kategoriach). W tegorocznej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego młodzież z „Chreptowicza”, reprezentowana przez uczniów pani Doroty Drzazgi : Martynę Żak, Macieja Gajdę, Sandrę Iwan i Macieja Zieję, wzięła udział w eliminacjach najwyższego poziomu maratonu.

 

Szczególne brawa należą się Martynie Żak i Maciejowi Gajdzie, którzy, jako jedyni uczniowie ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych, zostali nagrodzeni. Otrzymując w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym prestiżowe wyróżnienie, uzyskali tym samym najwyższy wynik ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, organizowany przez metodyków z kieleckiego Kuratorium we współpracy m.in. z Politechniką Świętokrzyską, kierowany jest do najzdolniejszych uczniów klas maturalnych zdobywających wiedzę z matematyki w zakresie rozszerzonym. Gala wieńcząca tegoroczny Maraton odbyła się w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, gdzie nagrodzonym uczniom wręczano nagrody i dyplomy za wysokie noty.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.