foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

W dniu 7.12.2018r. w naszej szkole odbył się I etap krajoznawczego konkursu„TURBOLANDESKUNDE – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego: ÖSTERREICH”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli J. Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe - Institut w Krakowie i Warszawie, w którym wzięło udział 21 uczniów uczących się języka niemieckiego. Przez ponad godzinę 7 drużyn, liczących każda po 3 uczniów, zmagało się z testem w formie dwujęzycznej otwartych i zamkniętych pytań, których rozwiązanie wymagało znakomitej znajomości historii, gospodarki, nauki, życia politycznego, kulturalnego, sportowego, tradycji oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tym roku szkolnym pytania dotyczyły Austrii.

Wyniki konkursu:

1 miejsce : drużyna nr 7 (Borowska Wiktoria (1d), Chlebna Julia (1d), Karbowniczek Weronika (1e) - uzyskała 75,25 pkt. na max. 80 pkt. (94%)

2 miejsce : drużyna nr 1 (Klepacz Iga (2e), Rakoczy Aleksandra (2e), Gębora Anna (2e) - uzyskała 70,5 pkt. / 80 pkt. ( 88%)

3 miejsce : drużyna nr 4 (Miazga Natalia (2b),Rybiński Maciej (2b), Sasak Andrzej (2b) - uzyskała 67,5 pkt. / 80 pkt. (84 %)

Wszystkie drużyny wykazały się obszerną wiedzą o geografii, historii i gospodarce Austrii oraz realiach życia kulturalnego i politycznego, ale do II etapu konkursu (regionalnego, który odbędzie się 8.09.2018r.) przechodzi maksymalnie jedna drużyna z każdej zgłoszonej szkoły, gdzie będą ustnie odpowiadać zarówno w języku polskim, jak i niemieckim na zawarte w prezentacji multimedialnej pytania z zakresu wiedzy na temat Austrii.

W naszej szkole zawody wygrała drużyna nr 7, która będzie reprezentować szkołę w zawodach regionalnych w marcu. Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom również gratulujemy wysokiego poziomu.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.