foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

W ubiegłym tygodniu na Ogólnopolskim Kongresie Młodzieży IDEATHON odbywającym się w Oranżerii Pałacu Króla Jana III grupa uczniów z ostrowieckiego „Chreptowicza” z sukcesem zaprezentowała autorski projekt kulturalny. Szkolna drużyna w składzie: Natalia Kuziemka, Julia Łata, Katarzyna Pacholczak, Zuzanna Łakomiec, Gaia Maluha, Kacper Artykiewicz oraz Filip Płatek zajęła II miejsce w kategorii "Kultura". W ogólnopolskim projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz powołania Rady Młodzieży RP wzięło udział ponad 200 młodych ludzi, którzy opracowali propozycje programów społecznych, stanowiące odpowiedź na wyzwania zidentyfikowane w różnych obszarach polityki młodzieżowej.

– Pomysł, jaki my zaprezentowaliśmy w formie wizualizacji, dotyczył stworzenia International Culture Center, które umożliwiłoby mieszkańcom miast powiatowych nawiązywanie kontaktów międynarodowych oraz przyczyniłoby się do rozwoju kulturalnego poprzez zajęcia związane ze sztuką, teatrem czy też językami obcymi – mówi Katarzyna Pacholczak z klasy drugiej w LO nr II.

 Projekt społeczny „Ideathon” realizowany pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej zorganizowany został w ramach projektu opracowania Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Udział w takim wydarzeniu i zdobycie II miejsca spośród 40 najlepszych projektów w kraju to dla uczniów LO nr II im. Joachima Chreptowicza wielkie wyróżnienie, tym bardziej że byli jedynymi reprezentantami powiatu ostrowieckiego. Dodatkowo, dla Julii Łaty jako radnej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, to szczególnie cenne doświadczenie.

- Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu ukierunkowanym na zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego na pewno zaowocuje w działaniach, jakie będę podejmować na rzecz młodzieży naszego regionu – mówi Julia Łata, uczennica klasy drugiej w LO nr II.- Wiedzę i doświadczenie, które miałam okazję tam zdobyć, zamierzam wykorzystać w pracach Młodzieżowego Sejmiku. Mam nadzieję, że dzięki temu zaproponowane inicjatywy okażą się dla młodych ludzi atrakcyjne, zaś realizacja zaproponowanych pomysłów możliwa do wykonania.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.