foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

8.11.2018 odbyła się w naszej szkole już III edycja interaktywnego konkursu z języka niemieckiego VERSTEHEN (pod patronatem Mogalo - Interaktywnej Edukacji i Łowców Talentów JERSZ). Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem.

Polega na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Zawody zrealizowane są w sali informatycznej, na komputerze z dostępem do Internetu z wykorzystaniem słuchawek. Podczas zawodów każdy uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności przez maksymalnie 45 minut. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi.

 

Ostatecznie w konkursie wzięło udział 1215 uczniów z 245 szkół w Polsce.

W naszej szkole w konkursie brało udział 14 uczniów z klas 1, 2 i 3.

  • Jacek Januszewski (kl.3e) zdobył 1.miejsce w województwie w kategorii klas III,
  • Wiktoria Smikiel (kl.3d) – 5.miejsce;

W kategorii klas II :

  • Kamil Masternak ( kl.2b) – 6.miejsce w województwie
  • Szymon Jamróz (kl.2e) - 9. miejsce

W kategorii klas I :

  • Wiktoria Borowska (kl.1d) – 6. miejsce
  • Julia Wielgus (kl.1e) - 7. miejsce
  • Julia Ordowska (kl.1e) – 8. miejsce w województwie
  • Natalia Choda ( kl.1ac) – 9. miejsce

Pozostali uczestnicy uplasowali się na miejscach nieco dalszych (od 10 – 13 w woj.)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ! 


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.