foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

„…ślubujemy, że zawsze i wszędzie będziemy godnie reprezentować naszą szkołę, dbać o jej dobre imię i pomnażać chlubne tradycje”- to fragment przysięgi, jaką złożyli 19 września wstępujący do braci szkolnej uczniowie LO Nr II im. Joachima Chreptowicza. W obecności rodziców, grona pedagogicznego oraz przybyłych gości 227 uczniów „podwójnego rocznika” wypowiedziało słowa przysięgi. Tekst roty intonowała stojąca przed sztandarem LO nr II Wiktoria Wójcik, która została przyjęta do szkoły z największą liczbą punktów. Po obu stronach sztandaru przysięgę składali uczniowie z najwyższą punktacją w swoich klasach: Jakub Marynowski, Kewin Wańdoch, Wiktoria Masternak, Julia Świątek, Konrad Grunt i Zuzanna Iżak.

Młodzież pierwszych klas została powitana ciepłymi słowami przez dyrektor szkoły Małgorzatę Górecką - Smolińską, która pogratulowała wyboru najlepszej szkoły w powiecie i podziękowała za zaufanie, jakim uczniowie oraz rodzice obdarzyli grono nauczycielskie. W przemówieniu dyrektor Małgorzaty Góreckiej - Smolińskiej , obok życzeń spełniania marzeń i osiągania sukcesów w przyjaznej atmosferze, znalazły się zapewnienia, że w „Chreptowiczu” można liczyć na życzliwość, zrozumienie i wsparcie. Dyrektor LO Nr II zaznaczyła także, że „ślubowanie to wyjątkowa uroczystość, ponieważ pierwszoklasistów przyjmujemy do grona uczniów, a pierwszoklasiści zapraszają nas do swojego świata”. Zaś przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Katarzyna Pacholczak, kierując słowa do młodszych kolegów i koleżanek, zachęcała do odważnego wykorzystywania drzemiącego w uczniach potencjału, do działania zgodnie z wyznawanymi wartościami i nieulegania słabościom. Z kolei przedstawiciele uczniów klas pierwszych, Wiktoria Nowak i Daniel Chamera, wyrazili w przemówieniu swoje odczucia z pierwszych kilkunastu dni w nowej szkole. Pierwszoklasiści nie szczędzili słów, które napawały radością wszystkich nauczycieli oraz rodziców. Swoją nową szkołę uznali za miejsce, w którym mogą się czuć jak u siebie w domu. Dziękując gronu pedagogicznemu oraz starszym kolegom i koleżankom za okazaną serdeczność, życzliwość i pomoc nawet w najdrobniejszej sprawie, podkreślili finezyjnie, że lepiej trafić nie mogli. Zapewnili również , że są gotowi do wyzwań, do solidnej nauki oraz do pokonywania wszelkich trudności, jakie wpisane są w los ucznia. Zaakcentowali swe młodzieńcze, ale jednocześnie już odpowiedzialne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, w której zamierzają pod okiem profesorów rozwijać swoje skrzydła i realizować cele. W uroczystym tonie wyrazili dumę, że to oni będą wzbogacać tradycje zacnego LO im. Joachima Chreptowicza. Bardzo miłym gestem i symbolicznym znakiem wdzięczności za życzliwe przyjęcie ich w murach „Chreptowicza” było wręczenie kwiatów dyrektor Małgorzacie Góreckiej – Smolińskiej, wicedyrektorowi Piotrowi Pobiedze oraz wychowawcom klas pierwszych: Agnieszce Kowalskiej, Piotrowi Żakowi, Elizie Wójcik, Marcie Kalicie, Małgorzacie Przywarze, Beacie Sulimie i Anecie Pacholczak.

Po uroczystej ceremonii, którą prowadził wiceprzewodniczący samorządu uczniowskiego Filip Płatek, tradycyjnie odbyły się spotkania wychowawców z rodzicami pierwszoklasistów. Na zakończenie tej ważnej i podniosłej uroczystości każda klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcie.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.