foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

Takich stref relaksu, jakie zaaranżował  w plenerze przed swoją szkołą Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza,  można naprawdę pozazdrościć.  Modne kanapy z palet, na nich miękkie poduchy, wokół stoliki i pufy – wszystko to samodzielnie wykonane  i zorganizowane przez kilkunastoosobową grupę uczniów. Dzięki  zaangażowaniu  młodzieży  wszyscy Chreptusi  już od miesiąca z przyjemnością korzystają  z ogrodowego umeblowania. Odpoczynek na świeżym powietrzu w gronie  kolegów, koleżanek i przyjaciół ,  do tego ze  śpiewem  ptaków w tle to bardzo miły relaks zarówno międzylekcyjny, jak  i  przedlekcyjny i  polekcyjny.   

 

 - Kącik wypoczynkowy dla uczniów naszej szkoły, zrobiony z palet "euro",  to pomysł, który zrodził się już rok temu, ale dopiero teraz możliwości finansowe samorządu pozwoliły na zrealizowanie tego projektu – mówi  inicjator i koordynator akcji,  przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Filip Płatek. - Palety, z których zrobione są kanapy i stoliki, pozyskaliśmy nieodpłatnie. To wielkie ułatwienie dla samorządu uczniowskiego, który nie dysponuje dużymi środkami finansowymi. Za pieniądze zebrane we wcześniejszych akcjach, kupiliśmy farby, poduszki i inne potrzebne rzeczy.
Wreszcie mogliśmy przystąpić do pracy. W sumie pracowała nas trzynastka uczniów, pod okiem doświadczonego w takich sprawach księdza Piotra Sołdygi. Po miesiącu pracy, wreszcie mogliśmy usiąść na naszych wymarzonych kanapach, przy których posadziliśmy ozdobne drzewka.
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym kolegom i koleżankom przychodzącym w dni wolne od zajęć dydaktycznych. To jest potwierdzeniem tkwiących w nas  ogromnych chęci zrobienia czegoś dla społeczności szkolnej .W sposób szczególny pragnę podziękować: Natalii Miazdze, Wiktorii Załuskiej i Mateuszowi Ziembie, którzy byli ze mną przez cały miesiąc naszej wspólnej pracy. Do grona pozostałych „sprawców” niespodzianki sprawionej  wszystkim Chreptusom należą:  Dawid Wosiek, Michał Kopała, Michał Mytkowski, Wiktoria Kiełbasa, Katarzyna Pacholczak, Alicja Kwitek, Julia Szałapska, Wiktoria Załuska, Karol Pocheć i Konrad Wojda.

- Meble z palet robią od pewnego czasu w Polsce furorę. W naszym  „Chreptowiczu” nie inaczej –mówi Julia Ordowska, uczennica klasy pierwszej. -  „Chreptusowe”  strefy odpoczynku w szkolnym plenerze  od początku sezonu są mocno  oblegane. Przestrzeń  zagospodarowana  na kącik palet od razu stała się miejscem, do którego chętnie przychodzimy, żeby spędzić każdą  wolną chwilę w szkole.  

Meble wykonane przez uczniów są nie  tylko modne, stylowe i wygodne  - to także taki  magnes przyciągający do jeszcze mocniejszego  zacieśniania więzi właśnie w tym nowo powstałym miejscu – podsumowują nauczyciele LO nr II, dumni  ze wspaniałych  uczniów i  z efektów ich  dzieła.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.