foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

Liceum Ogólnokształcące nr II im. J. Chreptowicza każdego roku wiosną organizuje  zagraniczną wycieczkę dla swoich uczniów z różnych klas. Tym razem młodzież wraz z dyrektorem Sławomirem Miszczukiem i  nauczycielami - opiekunami wróciła zachwycona z  Paryża. Zanim zwiedzili to piękne miasto, mogli wcześniej podziwiać urokliwą Pragę.

 

 - Pierwszym przystankiem na naszej trasie była Praga – relacjonuje uczennica  Klaudia Brodawka. - Od razu po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer i  zwiedzanie Starego Miasta. Zobaczyliśmy Most Karola, z którego widać panoramę Pragi. Mieliśmy również okazję zobaczyć Praski Zegar Astronomiczny, na którym o pełnej godzinie pojawiają się poruszające się figury. Kilka kolejnych dni spędziliśmy w Paryżu, poznając jego zabytki i wyjątkowe miejsca.

- Pierwszą i chyba najbardziej znaną wizytówką Paryża, którą zobaczyliśmy, była wieża Eiffla. Z tarasu widokowego na wieży rozciągał się majestatyczny widok na cały Paryż. Mieliśmy szansę zobaczyć całe miasto w jednej chwili – wspomina uczennica Dominika Kiec. - Na placu Trocadero  kupiliśmy  pamiątki , po czym ruszyliśmy zwiedzić Panteon.  Wieczorem podziwialiśmy  Łuk Triumfalny, przed  którym akurat odbywały się uroczystości państwowe.  Pola Elizejskie były ostatnim punktem programu pierwszego dnia w Paryżu.

- Następne dni  upłynęły nam  na zwiedzaniu m.in. cmentarza Pere-Lachaise, gdzie  jest  grób Fryderyka Chopina, Montmartre,  bazyliki  Sacre-Coeur czy  wyspy Cite, na której znajduje się Katedra Notre-Dame – ją  niestety,  z widocznymi śladami po niedawnym pożarze, można było  zobaczyć tylko z zewnątrz – opowiada uczennica Julia Rolak. - Najwięcej czasu spędziliśmy oczywiście w Luwrze, jednym  z najstarszych i największych muzeów na świecie, w którym znajduje się słynny obraz Leonarda Da Vinci "Mona Lisa".  

- Ostatnią atrakcją, która czekała nas w Paryżu był rejs po Sekwanie – dodaje  uczennica Julia Majewska.  – Wspaniale było wieczorową porą oglądać wszystkie znajdujące się po obu stronach rzeki cudowne budowle.

 - Żeby zaoszczędzić czas, codziennie poruszaliśmy się w Paryżu  metrem – mówi dyrektor LO nr II Sławomir Miszczuk. – Zapewniało to szybkie przemieszczanie się grupy, ale jednocześnie  wymagało od wszystkich dużej koncentracji i zdyscyplinowania. Bardzo bogaty program wycieczki po pięknym Paryżu sprawił, że wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń, z galerią fantastycznych zdjęć i  prezentami dla najbliższych, a przede wszystkim  wróciliśmy bezpiecznie i bez  perypetii.  Wycieczka  ta na pewno dostarczyła wszystkim uczestnikom  wielu  niezapomnianych  wrażeń.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.