foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

               Czwarty marca każdego roku to dla Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza wyjątkowy dzień, bowiem cała społeczność szkolna świętuje Dzień Patrona szkoły. W tym roku celebrowano już 96. rocznicę nadania placówce imienia tego ważnego dla polskiej oświaty działacza politycznego i reformatora, jakim był właśnie Joachim Litawor z zacnego na Litwie rodu Chreptowiczów herbu Odrowąż. Podczas tegorocznych obchodów w szkole dużo się działo…

 Świętowanie w „Chreptowiczu” rozpoczęto w oryginalny sposób, którego pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski. Młodzież, nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz obecni w tym dniu goście wyszli na zewnętrzny dziedziniec szkoły, gdzie wykonano z drona wspólne zdjęcie oraz nagrano pamiątkowy filmik.

Głównym punktem obchodów szkolnego święta był program artystyczny w wykonaniu klasy 2d. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili młodych twórców swą obecnością na widowni, byli : Wicestarosta Ostrowiecki Andrzej Jabłoński, Naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych - Mariusz Łata, Przewodniczący Rady Rodziców - Hubert Januszewski, prezes Towarzystwa Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Liceum i Gimnazjum im. Joachima Chreptowicza - Jolanta Fornalska i wiceprezes Tadeusz Kidziński, asystent Starosty Ostrowieckiego – Karol Wójcik, rodzice uczniów kl. 2d, a także uczestnicy zorganizowanego w LO nr II konkursu historycznego – uczniowie klas ósmych i klas trzecich gimnazjalnych z opiekunami - nauczycielami historii (więcej o przedstawieniu w artykule Dzień Patrona w „Chreptusie” - program klasy 2d).

Dla uatrakcyjnienia czasu spędzanego w szkole zorganizowany został także w ramach Dni Kultury Francuskiej słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów nauczycielki języka francuskiego Edyty Kaptur.

W tym wyjątkowym dniu miała miejsce również inicjatywa o charakterze charytatywnym. Tematycznie w obchody Dnia Patrona wpisał się nietuzinkowy pomysł na pozyskanie funduszy: dyrektor szkoły, Sławomir Miszczuk, przebrany za Joachima Chreptowicza, chętnie fotografował się ze wszystkimi, którzy chcieli wesprzeć dalsze leczenia nauczyciela z LO nr III.

Stałym, od wielu lat, punktem obchodów Dnia Patrona jest organizowany przez nauczycielkę historii Dorotę Jandę , konkurs historyczny, mający na celu popularyzację wiedzy dotyczącej życia i działalności Joachima Chreptowicza. Uczestnikami konkursu zawsze są uczniowie gimnazjów, a w tym roku dołączyli do nich uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Do tegorocznego konkursu pt. "Joachim Chreptowicz i jego działalność na tle epoki oświecenia w Polsce" zgłosiło się 56 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych. Wraz ze swymi nauczycielami historii zostali w murach „Chreptowicza” serdecznie przyjęci zarówno przez grono pedagogiczne, jak i licealistów, którzy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek zadbali o przyjazną atmosferę. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło po programie artystycznym. Zwycięzcom wręczono symboliczne nagrody i dyplomy, zaś wszystkim uczestnikom pamiątkowe podziękowania. Wyniki konkursu: I miejsce - Jakub Bogdański z PSP im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie,II miejsce- Antoni Wójcik z PSP mr 5 w Ostrowcu Św., III miejsce- Julia Raban z PSP im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie, wyróżnieni uczniowie: Bartłomiej Wieczorek z PSP nr 7 w Ostrowcu Św., Paweł Urbański z Gimnazjum w Sadowiu, Oliwia Walkiewicz z PSP im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie, Joanna Partyka z PSP nr 7 w Ostrowcu Św.

Bogaty program obchodów Dnia Patrona „Chreptowicza” przyniósł wszystkim dużo emocji i pozytywnych wrażeń. To był dzień, kiedy naprawdę dużo się działo…


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.