foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

            W piątek 11 stycznia 2019 roku pierwsze i drugie klasy biologiczne wybrały się wraz z wychowawczyniami do stolicy naszego województwa – Kielc. Plan wycieczki był bardzo różnorodny i ciekawy. Każdy uczeń miał szansę znaleźć coś interesującego dla siebie.

            Pierwszą atrakcją dla klas Ie i II e były odwiedziny w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach z metod otrzymywania soli oraz sprawdzić np. siłę swoich mięśni, refleks, pojemność płuc, grupę krwi. W ten sposób młodzież mogła pogłębić swoją wiedzę w dziedzinie biologii i chemii.

            Pierwszym przystankiem dla klas I ac i II a było zwiedzenie Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Tam uczniowie mogli zobaczyć zabytkowe, barwne wnętrza z zachowanym w znacznym stopniu autentycznym wystrojem oraz podziwiać dzieła sztuki i rzemiosła artystycznego z epoki renesansu i baroku. Przepych i bogactwo, jakim wypełnione były wnętrza, wywierały duże wrażenie na zwiedzających. Młodzież mogła również obejrzeć wystawę czasową "Biel, Czerwień, Braterstwo" przygotowaną z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Odwiedziny muzeum kończyły się bardzo interesującymi warsztatami dotyczącymi kultury sarmackiej, które przedstawiały obyczaje, stroje i zachowania typowe dla polskiej szlachty.

 

            Ostatnim, ale najważniejszym, punktem wycieczki dla wszystkich klas była długo wyczekiwana, pasjonująca Noc Biologów przygotowana przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Była możliwość uczestniczenia w innowacyjnych warsztatach i wykładach. Tematyka była bardzo obszerna. Poruszała problemy takie jak: Czy można pokonać stres ? , Szczepić czy nie szczepić ?, Co kryje antybiotyko-oporność ? i wiele innych. Można było również zobaczyć żywe organizmy, takie jak owce, ryby czy drapieżne ptaki. Niezwykłą atrakcją, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród pasjonatów biologii, była dysekcja wieprzowego serca i sekcja ryby. Była to prawdziwa gratka dla uczniów interesujących się wszelkimi dziedzinami biologii.

            Żal było opuszczać miejsce, które przysporzyło tak wielu doświadczeń. Jednak uczniowie, choć zmęczeni, w znakomitych humorach po dniu pełnym wrażeń wracali do domu, śpiewając wesołe piosenki i integrując się.

Anastazja Matracka klasa Iac


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.