foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

W Ogólnopolskim Rankingu Edukacyjnym „Perspektywy”, czyli w prestiżowym zestawieniu najlepszych szkół ponadgminazjalnych w Polsce, Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza odniosło ogromny sukces. W opublikowanym 10 stycznia XXI rankingu przyznano ostrowieckiemu „Chreptowiczowi” najwyższy Znak Jakości Szkoły – ZŁOTĄ TARCZĘ, przysługującą tylko 200 najlepszym liceom w kraju. Spośród 1000 zakwalifikowanych do rankingu najlepszych liceów (i spośród 2121 ubiegających się o zakwalifikowanie ) LO nr II im. J. Chreptowicza zajęło 115. lokatę w Polsce, 3. w województwie świętokrzyskim, i jak zawsze, 1. w powiecie ostrowieckim. Bardzo wysoko sklasyfikowane LO nr II jako jedyne w ostrowieckim powiecie może poszczycić się Złotą Tarczą i reprezentować grono 10 najlepszych liceów województwa świętokrzyskiego, znajdując się w pierwszej trójce! - W porównaniu z ubiegłym rokiem nasza szkoła plasuje się jeszcze na wyższej pozycji, awansowaliśmy o 100 miejsc w skali kraju i o jedno miejsce w skali województwa - mówi dyrektor LO nr II Sławomir Miszczuk.- W powiecie ostrowieckim nadal jesteśmy bezkonkurencyjni.

Dodatkowo możemy pochwalić się też Rankingiem Maturalnym. "Chreptowicz" jest sklasyfikowany na 107 miejscu w Polsce i 2 w województwie świętokrzyskim (a 1 wśród szkół publicznych).

 

Zgodnie z postanowieniem Kapituły zakwalifikowane do rankingu „Perspektyw” licea ogólnokształcące oceniane są za pomocą trzech kryteriów: wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych(25%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%) i sukcesy szkoły w olimpiadach szczebla centralnego (30%).

Ostrowiecki „Chreptowicz” słynie z bardzo wysokiego poziomu nauczania. Gratulacje należą się zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy wspólnie każdego roku wypracowują znakomite efekty.

Więcej informacji na stronach portalu "Perspektywy":


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.