foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Rajd itegracyjny 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Sekretariat

Godziny pracy sekretariatu:
7.00 - 15.00

Obsługa interesantów:

pon., wt., czw., pt.:
10.30 - 14.30

środa:
dzień pracy wewnętrznej
(sekretariat nie obsługuje
interesantów)

W stulecie odzyskania niepodległości szkolne obchody narodowego wydarzenia połączyły „Chreptusów” w jedną biało-czerwoną rodzinę. Wspólne świętowanie w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza rozpoczęło się narodowym tańcem. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, przy dźwiękach muzyki poloneza cała szkolna społeczność z patriotycznymi kotylionami na piersi przemierzyła szkolne korytarze i dotarła tanecznym krokiem do zewnętrznego dziedzińca szkoły. Tam, po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły Sławomira Miszczuka, wszyscy entuzjastycznie zaśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym punktem patriotycznych obchodów był przygotowany przez matematyczno-fizyczną klasę 2b program artystyczny podejmujący zagadnienie narodowej tożsamości w kontekście najważniejszych wątków historii Polski za czasów zaborów oraz drogi wiodącej do niepodległości.

 

W spektaklu przygotowanym przez wychowanków pani Małgorzaty Ordowskiej zachwyciło wszystko: ideowa wymowa, stroje, dekoracje, po mistrzowsku odegrane role zarówno przez młodzież, jak i przez zaproszonych do występu dyrektora szkoły Sławomira Miszczuka wcielającego się w postać Józefa Piłsudskiego i księdza Piotra Sołdygę grającego biskupa. Pełne wzruszeń i optymistycznych refleksji widowisko, wsparte finansowo przez Towarzystwo Absolwentów, zakończyło szkolne obchody radosnego w dziejach Polski święta.

Warto jeszcze dodać, że w uczczenie przez LO nr II setnej rocznicy odzyskania niepodległości zaangażowali się uczniowie z dziennikarską pasją. Julia Łata z klasy 2e, Martyna Hamera i Dominik Jewiak z 1b realizowali w tym dniu okolicznościowy program telewizyjny oparty na wywiadach i rejestracji szkolnych obchodów. Przygotowany przez uczniów pamiątkowy materiał wyemitowany zostanie w programie OCulture Telewizji Ostrowieckiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.