foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób związanych ze szkołą, nie tylko nauczycieli i uczniów. W ramach tego uroczystego dnia uczniowie klasy 2A z wychowawcą prof. Małgorzatą Słowik oraz nauczycielką języka polskiego prof. Barbarą Podsiadło przygotowali zabawne widowisko dla nauczycieli oraz swoich kolegów. Humorystyczne przedstawienie pt. "Kocham cię, szkoło" było udaną parodią znanego teleturnieju i okazało się strzałem w dziesiątkę!

Na scenie brylowały dwie drużyny: humanistów ‒ Anna Zdyb, Agnieszka Mierzejewska, Wiktoria Załuska, Natalia Bęben pod wodzą Kariny Zakrzewskiej oraz ścisłowców ‒ Natalia Stryjaś, Karolina Mazur, Julia Kowalczyk, Angelika Mendyk na czele z Leną Król. Warto wspomnieć o samym prowadzącym spektakl - Krzysztofie Rogozińskim, który zamienił szkolną akademią w przwdziwe show. Uczniowie zmierzyli się z wieloma konkurencjami, m.in zabawa w słowa, w której zadaniem było ułożenie wyrazu będąc ubranym w pudełko bądź urodziny, gdzie odpowiadając poprawnie na pytanie, pozbywalo się z rąk tykającej bomby. Ważnym elementem całego przestawienia były też sceny z przeszłości i przyszłości, które pokazywały, jak w okresie II Wojny Światowej wyglądało nauczanie oraz jak może się ono zmienić dzięki nowym technologiom. W cieniu artystów pracowali scenografowie: Dominika Salwa oraz Kacper Czekaj, dzięki którym klasa zawdzięcza sprawny przebieg uroczystości.

            Na finał klasa wraz z prof. Agnieszką Kowalską przygotowała piosenkę Anny Wyszkoni Biegnij przed siebie, a do śpiewu zaprosili publiczność. Spektakl spotkał się z ogromną sympatią widzów i został nagrodzony gromkimi brawami.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.