foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dopiero mijają pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego, a uczniowie drugiej i trzeciej klasy matematyczno-fizyczn- informatycznej naszego liceum już zdążyli wybrać się do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, by uczestniczyć w zorganizowanych przez lubelską uczelnię ciekawych pokazach z fizyki. Jak co roku młodzież z „Chreptowicza” wróciła z naukowej wycieczki bardzo zadowolona.

 

- Dla nas, uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi , z którymi łączymy swoje plany, była to wielka intelektualna przyjemność – mówi Miłosz Żak z klasy 2b.- Wszyscy zgodnie uważamy, że zaprezentowane doświadczenia połączone z krótkimi wykładami pozwoliły nam od strony praktycznej szerzej spojrzeć na zjawiska znane z lekcji, na przykład z hydrostatyki czy aerodynamiki.

- Optyka i lotnictwo były dla mnie najciekawsze – mówi Patrycja Wójcik z klasy 2b.

- Według mnie najbardziej interesujące były prezentacje zatytułowane Błękitna planeta – twierdzi Bartek Szymczyk z klasy 3b.

Inni uczniowie wymieniają jeszcze jako bardzo ciekawe doświadczenia z Fizyki zabawek i Fizyki latania. Jedno jest pewne – wszystkie pokazy zademonstrowane przez wykładowców uczelni wyższej bardzo zaciekawiły uczniów i jeszcze bardziej rozbudziły chęć zgłębiania tajników wiedzy tego trudnego, ale pasjonującego ich przedmiotu, który zamierzają zdawać na egzaminie maturalnym.

Naukowe wyjazdy dla uczniów LO nr II od lat stanowią formę atrakcyjnej edukacji. W tym roku naukę poza murami szkoły zorganizowała jako pierwsza dla swych podopiecznych nauczycielka matematyki pani Dorota Drzazga.

Drugim punktem programu wycieczki do Lublina było zwiedzanie Majdanka. W miejscu pamięci tragicznych dziejów uczniowie z dojrzałą refleksją uczestniczyli w emocjonalnej lekcji historii.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.