foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Skończyły się wakacje i szkoły znów się zapełniły uczniami. Jedni wracają do znajomych murów, inni z obawą przekraczają progi nowej szkoły. Żeby ich wejście uczynić jak najmniej stresującym, rada pedagogiczna LO Nr II im. J. Chreptowicza rokrocznie postanawia zorganizować rajd integracyjny klas pierwszych; w tym roku kl.1 ac (biologiczno-lingwistyczna), 1b (matematyczno-fizyczna), 1d (matematyczno-geograficzna) i 1e (biologiczno-chemiczna).

 

12 września klasy pierwsze wyruszyły na kilkukilometrową wędrówkę na Gutwin na leśną polanę świetnie nadającą się na duże imprezy plenerowe. W prowadzeniu rajdu i spotkania integracyjnego specjalizują się klasy z rozszerzoną geografią; w tym roku była to klasa 2d z wychowawczaynią Urszulą Hebą. Spotkanie rozpoczęli i zakończyli dyrektorzy szkoły: Sławomir Miszczuk i Piotr Pobiega. Starsi koledzy na czele z prowadzącą spotkanie Katarzyną Pacholczak przygotowali szereg konkursów, mających wykazać różnorodne zainteresowania, umiejętności i inwencję młodszych kolegów. Były wyścigi w workach, konkurs ciast, konkurs na piosenkę najlepiej charakteryzującą profil klasy, na rysowanie portretów wychowawców: nazwiska, którymi w tym roku są Barbara Podsiadło, Dorota Janda, Dariusz Synowiec i Joanna Żelazna-Żak.

Każdej konkurencji towarzyszył niezwykły doping uczniów i nauczycieli. Zachwycały sprawność, zręczność, pomysłowość i talenty zawodników. Przyznano miejsca i nagrody, ale wobec doskonałej zabawy zeszły one na drugi plan.

W równie atrakcyjnej części piknikowej degustowano wypieki biorące udział w konkursie, grilowano kiełbaski... Przy stołach najlepiej widać było, że rajd spełnił swoją inegracyjną rolę: zapomniano o rywalizacji, dominowało poczucie przynależności do jednej chreptusowej rodziny.

Klasa 2d doskonale wywiązała się z organizacji spotkania, zadbała o każdy detal tak, by wszyscy dobrze się razem bawili, by pedagodzy i uczniowie oswoili się ze sobą w innych niż szkolne okolicznościach, by nikt nie był głodny..., zadbali, by w lesie nie pozostały żadne ślady ludzkiej obecności.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.