foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Patrona 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Jacek Januszewski i Michał Sałkowski to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza, którzy jako jedyni z powiatu ostrowieckiego zostali zakwalifikowani do zawodów okręgowych II stopnia XLVI Olimpiady Biologicznej. Wyróżnienie dla uczniów podkreśla jeszcze fakt, że do tych eliminacji zdołało dostać się tylko 12 osób z całego województwa świętokrzyskiego. Jacek (z klasy 2e biologiczno-chemiczno-matematycznej) i Michał (z klasy 3e biologiczno-chemiczno-matematycznej) znaleźli się w tym wąskim gronie dzięki bardzo dobrze napisanym testom.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Biologicznej po raz pierwszy przygotował dla zakwalifikowanych uczestników i uczących ich nauczycieli warsztaty informatyczno-statystyczne. Zaproszeni na nie uczniowie „Chreptowicza” wraz ze swym nauczycielem biologii, Joanną Żelazną- Żak, uczestniczyli w kilkugodzinnych zajęciach odbywających się w Instytucie Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

- Warsztaty ze statystyki oceniam jako bardzo przydatne - mówi Jacek Januszewski.- Na pewno wskazówki dotyczące tworzenia prac badawczych wykorzystam w swojej pracy. Cieszę się, że uczestniczyłem w warsztatach , bo miałem okazję do dokładnego poznania trudnego działu, jakim jest statystyka.

Zakwalifikowanie uczniów do kolejnego etapu Olimpiady Biologicznej to nie jedyny powód do zadowolenia. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Biologia Plus aż jedenaście osób z biologiczno- chemiczno- matematycznej klasy 2e uzyskało tytuł laureata (Izabela Wiśniewska, Jakub Gaweł, Jacek Januszewski, Aleksandra Ołownia, Jakub Orczyk, Natalia Stępień, Martyna Bimek, Dominika Tkaczyk, Matylda Tracz, Katarzyna Janiszewska, Natalia Wąsik). Tytuł laureata przysługuje tym, którzy uzyskali wynik powyżej 80%. Najwyższy, bo aż 96% zdobyła Izabela Wiśniewska.

Olimpijskim sukcesem może się pochwalić również Karolina Wróblewska z klasy 3a biologiczno-chemiczno-fizycznej. Uczennica „Chreptowicza” pokonała w etapie rejonowym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia wszystkich uczestników, zajmując na podium I miejsce. Karolinę cieszy nie tylko wygrana i przyznane nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim szansa na uzyskanie indeksu Akademii Medycznej w Łodzi. Indeks trafi do laureata najwyższego szczebla olimpiady.

Wszystkim podopiecznym pani Joanny Żelaznej Żak gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia w kolejnych etapach eliminacji.


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.