foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Patrona 2019

Złota Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Antoni Gałucha, uczeń drugiej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza, odebrał podczas uroczystej gali w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wyróżnienie za projekt znaku graficznego upamiętniającego 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie objętym patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach jedynymi reprezentantami powiatu ostrowieckiego byli uczniowie "Chreptowicza": Antoni Gałucha, Jagoda Lichota i Damian Raczyński.

Organizator konkursu, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, przygotował dla zwycięzców nagrody oraz zaprosił do udziału w konferencji i dyskusji na tematy historyczne. Inicjatywa zorganizowana została w ramach projektu „Akademia Obywatelska 1918”, którego celem jest promowanie patriotycznego i obywatelskiego wychowania.

- Projekt wpisuje się w przygotowania do obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - mówi Antek Gałucha, uczeń LO nr II - W swojej pracy nawiązałem symbolicznie do godła Ojczyzny w postaci skrzydeł orła. Skrzydła rozrywają kajdany, co symbolizuje odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Cały znak jest w kolorach narodowych - białym i czerwonym.

Antek, uczeń Piotra Pobiegi, wicedyrektora LO nr II im. J. Chreptowicza i jednocześnie nauczyciela informatyki, jako jedyny z powiatu ostrowieckiego otrzymał konkursowe wyróżnienie.

Gratulujemy!


Copyright © 2019 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.